SEO - Keresőoptimalizálás

 

Weboldal indexelésbe kerülése

Miután elkészült a várva várt weboldalunk, felkerül a tárhelyre, és elérhető a saját domain nevén, az még nem jelenti azt, hogy a google keresője azonnal listázni fogja.

Ehhez szükség van valamennyi időre.

Az ellenőrzéséhez, hogy mely oldalakat indexelte a google, a következőképpen ellenőrizzük:

Írjuk be a keresőbe a - site:domainnevünk - szavakat

pl: site:webinformatika.hu


Weboldal betöltésének a sebessége

A google kereső megkülönbözteti a gyorsan betöltő oldalakat a lassú oldalaktól. Minél gyorsabb egy oldal, annál előrébb kerül a keresőben. A látogatók is szívesebben nézik.

A nagy méretű képek helyett a megfelelő méretre beállított fotókkal sokat segíthetünk ezen a dolgon. A méret beállítása mellett figyelnünk kell a tömörítésre is.
Megjelentek az újabb formátumú képek, amelyek elterjedése még várat magára, ezek közé tartozik a JPEG 2000, JPEG XR (microsoft explorer) , WebP (google).
Jelenleg JPG, GIF és PNG formátumú képeket használunk. Olykor a legjobb választás a PNG formátum (az átlátszóság miatt), ekkor se feledjük el a minőségromlás nélküli optimális tömörítést.

Mérjük meg a sebességet pl:

GOOGLE  PageSpeed Insights

használatával.


Weboldal biztonsága

 

A keresők találati listája szempontjából megkülönböztetve vannak azok a weboldalak, amelyek a régebbi http helyett a https protokollt használják.

A https biztonságosabb kapcsoaltot eredményez, amellyel kevésbé "hallgathatóak le" idegenek által az adatok, amelyeket beírunk (jelszó, bankkártya adatok....). 

Továbbá a böngészők figyelmeztetnek, hogy nem biztonságos a kapcsolat, ami a látogatók elriasztásához is vezethet. A biztonságos kapcsolathoz szükséges egy érvényes tanúsítvány,
amelyet a böngésző ellenőrizni tud.

Azt mindenképpen tudni kell, hogy ahol lakat van az nem azt jelenti , hogy teljes mértékben biztonságos ez az oldal, hanem azt, hogy ez az oldal új biztonságos tanúsítványt használ. A kettő nem ugyanaz.